"משרכשת פעם דעת היא זורעת אור אל מעבר לגבולותיה"

(ג'ון טינדל) 

 

"משרכשת פעם דעת היא זורעת אור אל מעבר לגבולותיה"

(ג'ון טינדל) 

המפתח להצלחה בקריירה – פיתוח היכולת להיות מועסק (employability)​​

מה השתנה בעולם העבודה והקריירה?

 

בעשורים האחרונים חל שינוי מהותי בחוזה הפסיכולוגי שבין העובד לבין המעסיק. יחסים של מחויבות והדדיות הפכו ליחסים מחושבים ואינסטרומנטליים. המוטו כיום הוא:  "over to you" – אתה ורק אתה אחראי על תכנון וניהול הקריירה שלך.

 

רציפות תעסוקתית -היכולת לעבוד לאורך זמן במקום עבודה אחד, תוך כדי התפתחות מקצועית וכלכלית אינה ריאלית כיום,  כיוון שהיא תלויה רק בהצלחה בתפקיד ( ולא במשתנים נוספים כגון היחסים עם הבוס ,כפי שהיה מקובל בעבר ) ולכן, חשוב  לפתח employability -היכולת להיות מועסק.

 

מה זה employability?

 

היכולת להיות מועסק ברציפות, לאורך שנים, ולהתקיים בכבוד מעיסוק משביע רצון. יכולת זו מחייבת כושר גמישות והתאמה של הכישורים והידע המקצועי לביקושים המשתנים של שוק העבודה.  אגב, גם ארגונים ומדינות מעוניינים לפתח יכולת זו בקרב עובדיהם, על מנת לצמצם את שיעורי האבטלה מחד, ומאידך להבטיח כוח עבודה זמין למשק  (Just in time).

 

ממה מורכבת employability?

 

ארגון העבודה הבינלאומי  הגדיר ב-2009 employability כמורכבת מ:

1. אמונה בעצמי וביכולת שלי לשמור ולהחזיק בעיסוק/מישרה.

2. היכולת לקדם את הפרודוקטיביות שלי ואת כושר ההשתכרות שלי.

 

יכולת זו כוללת:

 

 

יכולת להתחרות בצורה אפקטיבית בשוק העבודה, להיות עם "היד על הדופק" להצעות עבודה ולהגיב להצעות המתאימות באופן ובעיתוי המתאים. 

יכולת לעבור מעיסוק לעיסוק, אם הדבר דרוש: להיות בעל יכולת לבצע שינוי במקום העבודה או בעיסוק, גם אם הוא כרוך בקושי ובוויתור. 

להיות בעל כישורי למידה עצמית, ומוכנות להשקיע מאמצי למידה תוך כדי עבודה. כדי להיות כשיר לבצע שינויים לקידום הקריירה.

 

נוסף על employability נדרשת גם יכולת לניהול הקריירה ( career management) - היכולת לנווט את הקריירה באופן עצמאי ופרואקטיבי, בהתאמה לתכנית שנבנתה באוריינטציה של מסלול חיים מתפתח ושלם, ויחד עם זאת מספיק גמיש כדי שניתן יהיה להתמודד בהצלחה עם המגמות המשתנות בשוק העבודה.

 

מאמרים נוספים